Speciální pedagog

Od 1. 9. 2021 na naší škole pracuje školní speciální pedagog Ing. Mgr. et Mgr. Gabriela Němčáková.

Činnost školního speciálního pedagoga spočívá v pomoci, rodičům, pedagogům i asistentům pedagoga při zvládání výukových problémů. Ti mohou školního speciálního pedagoga vyhledat, pokud mají zájem o konzultaci či speciálně pedagogickou péči.

Cílem práce školního speciálního pedagoga je spolupracovat se všemi subjekty školy, poskytovat poradenství v oblasti vzdělávání žáků s podpůrnými opatřeními, kteří školu navštěvují. Vyhledávat žáky, u kterých je riziko vzniku výukových problémů i žáky, kteří již výukové problémy mají a poskytovat jim, rodičům i pedagogům podporu a poradenství v oblasti prevence a řešení těchto obtíží. Zprostředkovávat kontakt s dalšími odbornými pracovišti (OSPOD, PPP, SPC apod.). Poskytovat žákům individuální speciálně pedagogickou péči.

Školní speciální pedagog pracuje prostřednictvím individuálních konzultací pro žáky, rodiče i pedagogy, prostřednictvím individuální speciálně pedagogické péče upravené pro každé dítě na základě jeho potřeb. Provádí depistáž žáků se vzdělávacími potřebami prostřednictvím návštěv ve výuce a ve spolupráci s pedagogickými pracovníky školy.

Při opakované péči o žáky udělí rodiče písemně individuální souhlas se speciálně pedagogickou péčí. Tento souhlas udělí po úvodním rozhovoru, který bude obsahovat podrobné informace, jak bude speciálně pedagogická péče probíhat, na co se bude zaměřovat. Rodiče se na průběh práce s žáky mohou informovat.

Neváhejte se na školního speciálního pedagoga obracet s jakýmkoliv dotazem, problémem. Rád vám pomůže s hledáním jeho řešení.

Konzultační hodiny:

PONDĚLÍ:   15.00 – 16.00