Pomáháme potřebným

Máme hotovo

Naše třída nabídla pomoc s výrobou plakátu pro plánovanou akci „Sbírka potravin“ pořádanou Ekotýmem při naší MŠ Klíček.

V letošním školním roce se Ekotým naší školky zabývá tématem JÍDLO a jednotlivé jejich akce směřují právě tímto směrem. Od začátku školního roku již proběhly dvě velmi vydařené akce. První byla Podzimní zahrada, kde děti z MŠ plnily na jednotlivých stanovištích různé úkoly na téma jídlo a druhá Barevný týden. Na této akci spolupracoval Ekotým s naší školní jídelnou, kdy paní kuchařky připravily na každý den jídlo v určité barvě, patřičně k tomu nazdobily i jídelnu a také my jsme se zapojili, protože jsme v daný den měli mít na svém oblečení stejnou barvu. Tato akce nás moc bavila, musím všechny moc pochválit, obzvlášť kluky, kteří statečně nosili i ty barvy, které nejsou zrovna jejich oblíbené.

Co se výroby plakátu týče zapojila se celá třída, všichni přinesli nějaké obaly od trvanlivějších potravin, které jsme potom použili na výrobu našeho plakátu. Jak nám to šlo a jak se nám to povedlo se podívejte v přiložených fotografiích.

Sbírka potravin ve spolupráci s charitou Hranice proběhne v týdnu od 8. 11. do 19. 11. 2021, tak pokud můžete pomoct, budeme rádi, když se spolu s dětmi do této akce zapojíte. Potraviny půjdou potřebným právě z našeho města, co budeme sbírat? Hlavně konzervy, paštiky a polévky v sáčku. Ostatní potraviny, jako je rýže nebo těstoviny, zatím potřeba nejsou, protože těch má Charita Hranice na skladě ještě dostatečné množství.

Kluci i holky v akci

V pracovním nasazení

Žáci při výrobě plakátu

Vloženo: 01. 11. 2021       Stránka: 7. B

Pomáhám, protože chci:)

Naše škola se letos opět zapojila do celorepublikového dobrovolnického projektu 72 hodin.

24. 10. 2023   7. B   Více zde

Pevnost poznání

31. 08. 2023   7. B   Více zde

Den naruby v 6.B