TÝDEN OD 12.4. DOMA

MILÍ DRUHÁČCI, tímto týdnem začíná rotační výuka. Týden ve škole – týden doma.  My v tomto týdnu pokračujeme v distanční výuce a přivítáme mezi sebou žáky z 2.B, kteří nejsou přítomni ve škole.

Budeme i nadále pokračovat v systému, který nám fungoval a jsme na něj zvyklí:

• Na této stránce budou postupně přibývat úkoly na celý týden
  • Pondělí – čtvrtek žáci pracují samostatně s výukovými videi (video si žáci zastavují podle svého tempa!!). Hotovou práci mi rodiče žáků z 2.B posílají na e-mail (veronika.celnarova@stru.hranet.cz)
  • Zeleně jsou označeny úkoly pro žáky, kteří nemají možnost pracovat s videem, účastnit se online hodin
  • V pátek máme online hodinu od 9.30 pod následujícím odkazem.
  • V pondělí bude pro žáky z 2.B jiný úkol z českého jazyka (a asi i v úterý z angličtiny), abychom se v učivu srovnali.

Aby byl následný přechod do školy co nejhladší, doporučuju začít s učením už od 8.hodiny. Ať si pomalu začínáme zvykat na ranní vstávání a školní režim.

Upozornění pro žáky, kteří  navštěvují  KLUB LOGIKY - V TOMTO TÝDNU  NEBUDE.

PONDĚLÍ

ŽÁCI Z 2.A: ČJ – PODSTATNÁ JMÉNA OPAKOVÁNÍ str. 32 cv.3,4 video zde

ŽÁCI Z 2.B ČJ str.31 VIDEO ZDE

Písanka str. 29 5.-8. řádek (Velké psací Kvideo zde)

M – ÚVOD DO MALÉ NÁSOBILKY video zde!!! MALÁ NÁSOBILKA 2

Pomůcka násobení (i dělení) číslem 2 oboustranný tisk zde

PRVOUKA NETRADIČNĚ – HRAVĚ -  ZVÍŘECÍ RODINY VIDEO ZDE

Kdo nepracuje s videem:

ČJ: PS str. 32 cv. 3,4 + podívej se okolo sebe a pojmenuj alespoň 10 podstatných jmen. Pomáhej si ukazováním TEN, TA, TO. Písanka str. 29 5.-8. řádek (Velké psací K)

M: Naučit se násobky čísla 2 (zpaměti: 0,2,4,6,8,10,12,14,16,18,20), vypsat si příklady na kartičky, začít se je učit (0.2=0, 1.2=2, 2.2=4…).

PRV: Na papír napsat pod sebe zvířecí rodiny. KOCOUR + KOČKA = KOTĚ, doplnit celou rodinu: PES, KOZA, OVCE, HŘEBEC (KŮŇ), KAČER, LEV, SLEPICE, KRÁVA (papír vyfotit a poslat)

ÚTERÝ

ČJ – PŘÍDAVNÁ JMÉNA – ÚVOD + ZÁPIS DO SEŠITU VIDEO ZDE:

M – MALÁ NÁSOBILKA 2 VIDEO ZDE (+PRÁCE S NOVÝM PRACOVNÍM SEŠITEM)

AJ  2.AVIDEO ZDE opakujeme novou slovní zásobu, poznáváme slovíčka, jak se píší anglicky

AJ 2.BVIDEO ZDE (JEN PRVNÍCH 13 MINUT, STR. 41 MÁTE HOTOVOU. DOMÁCÍ ÚKOL STR. 43 nakresli se v nějaké místnosti a dopiš, kde se nacházíš.

Pro žáky, kteří nepracují s videem:

ČJ – PŘÍDAVNÁ JMÉNA – přidávají se k podstatným jménům. Rozvíjí nám podstatná jména, říkají nám o nich něco víc – jejich vlastnosti. Ptáme se na ně otázkami JAKÝ? KTERÝ? ČÍ? + udělat zápis do sešitu  s dráčkem (viz fotka)

M – procvičujeme násobky čísla 2 zpaměti: 0,2,4,6,8,10,12,14,16,18,20 + M STR. 1 CV. 1 CELÁ + cv. 2 (jen první sloupeček!)

AJ:  Učí se slovíčka DRESS = ŠATY, TRAINERS=TENISKY, SUNHAT=KLOBOUK PROTI SLUNCI, T-SHIRT = TRIČKO, SHORTS = KRAŤASY, SANDALS= sandálky) Na papír napsat všechna slovíčka + namalovat k nim obrázek

STŘEDA

ČJ – opakujeme podstatná jména a přídavná jména video zde

M – Násobíme dvěma video zdeM str. 1 cv. 2

ČÍTANKA STR. 110 (OTÁZKY K TEXTU ZDE)

Úkoly pro žáky, kteří nepracují s videem:

M – opakujeme násobení dvěma – str. 1 cv. 2 dokončit

ČJ – napiš do sešitu s dráčkem 8 slov: sova, dítě, krabice, vlak, zvíře, perník, ryba, prsten. Modře podtrhni slova, na která ukážeme TEN, červeně TA, zeleně TO.

Ústně opakujeme přídavná jména: Říkej, co tě napadá: co může být DŘEVĚNÉ, PAPÍROVÉ, STRAŠIDELNÉ, KOUZELNÉ, DŘEVĚNÉ, STARÉ, MALÉ, SLADKÉ.

Doplň do vět vhodné přídavné jméno (jaký, který, čí).  Byl jednou jeden ____________ (jaký?) král. Byl velmi ____________ (jaký?). Jednoho dne šel do _____________ (jakého?) lesa. Tam potkal _____________(jakou?) babičku. Babička mu dala ____________(jaké?) jablko.

Čítanka str. 110

ČTVRTEK

ČJ – video zde: opakujeme podstatná a přídavná jména + ps str. 37 cv. 2, str.38 cv. 5

M – procvičujeme násobení 2 + BINGO video zde:

Úkoly k dalšímu procvičování:

Čtení ve vlastní knize

PÁTEK

Online hodina z matematiky a českého jazyka od 9.30 na následujícím odkazu: https://meet.google.com/hcx-qioe-cng?authuser=0

U sebe žáci mají: Papír + tužku nebo tabulku + fix

Vloženo: 13. 04. 2021       Stránka: 5. A

Třídní fond

Platby do třídního fondu přes účet.

15. 09. 2023   5. A   Více zde

Hurá do školy! Školní rok 2023/2024 začíná

Informace k zahájení školního roku

03. 09. 2023   5. A   Více zde