Výlet - ZOO Olomouc
Závěr roku jsme si užili na elodenním výletu v Olomoucké ZOO. Ráno jsme se sešli na vlakovém nádraží, nasedli na vlak a vyrazili směr Olomouc. Poté jsme se MHD dopravili k ZOO, nasvačili se a výprava za zvířaty byla zahájena. Jednou z největších atrakcí byl beze sporu výběh koz, kde jsme strávili téměř hodinu a stále jsme neměli dost. Stihli jsme se s nimi pomazlit, dát jim nějakou dobrotu, ale čas oběda se neúsprosně blížil, tak jsme se vydali prozkoumat zbylou část ZOO. Energii jsme doplnili výborným kuřecím řízkem s hranolky a kečupem v místní restauraci Archa, která se nachází hned naproti obchůdku se suvenýry, který jsme vzali taktéž útokem a vykoupili skoro všechny plyšáky. Den jsme završili hodinovým programem s paní průvodkyní, která nám ukázala různé kožešiny, lebky nebo vejce nejrůznějších živočichů, která se v zoologické zahradě nachází. V rámci kontaktní ZOO nám paní průvodkyně přinesla živé červíky, kterými jsme nakrmili surikaty. Také nás provedla výběhem žiraf. Někteří z nás to schytali drsným olíznutím jejich modrých jazyků, jiní si žirafky stihli i pohladit nebo nakrmit listnatými větvičkami. Na takový zážitek jen tak nezapomeneme! Po programu jsme jsme se celí unavení vydali na vlakové nádraží a vlakem dál směr domov.























