Kouzelné lektvary

Opakování českého jazyka a matematiky v kouzelnickém stylu.
V kouzelnickém světě Harryho Pottera jsme tentokrát procvičovali český jazyk a matematiku trochu jinak – v jedné společné hodině. Čekaly nás úkoly, díky kterým jsme postupně získávali ingredience na výrobu vlastního lektvaru.
Řešili jsme jazykové i početní úkoly, skládali tajné zprávy a za každý splněný úkol jsme obdrželi jednu přísadu. Když jsme měli všechny, společnými silami jsme si namíchali kouzelný lektvar podle vlastního receptu.
Na závěr jsme si přidali ještě trošku medu a každý z nás fialový lektvar ochutnal.
Fotogalerie
CENTRA AKTIVIT - HARRY POTTER
Centra aktivit - zahájena! :)
Pokusy a objevy - kouzla s ohněm (videosestřih zde)
Týden od 13.10.
Informace o učivu, akcích v tomto týdnu. Navíc i pár foto-střípků z naší třídy. Měsíční téma: Harry Potter
HARRY POTTER v ČJ a M
V pátek jsme pokračovali ve čtení příběhu o Harry Potterovi a během toho jsme procvičovali český jazyk a matematiku.
Týden od 6.10.
Informace o učivu, akcích v tomto týdnu. Navíc i pár foto-střípků z naší třídy
Měsíční téma: Harry Potter
Učíme se v souvislostech - VOLBY 2025
„Paní učitelko a proč to odnášíte pryč?“ „Protože u nás ve třídě budou volby.“„Aha!... a co to jsou volby?“VIDEOSESTŘIH ZDE:
ŘÍJEN: TÉMA HARRY POTTER
Dopisem od A. Brumbála jsme slavnostně zahájili měsíční téma. Budeme trošku kouzlit, hodně pracovat na přátelství, číst příběh, míchat lektvary, probírat Halloween. Krátký videosestřih z prvních dnů: zde