EU - peníze školám

Anotace projektu

Také naše škola se již zapojila do projektu EU - peníze školám, který poskytuje školám finanční prostředky z evropských fondů. Množství peněz, které škola dostane, je závislé na počtu žáků, ale především na tom, zda je škola schopna všechny peníze vyčerpat. Nejsou totiž "zadarmo", ale znamenají pro všechny zúčastněné učitele velké množství práce "navíc" nad rámec svých běžných pracovních povinností.

My jsme v našem projektu samozřejmě naplánovali vyčerpání celé částky, která nám náleží (tj. cca 2 300 000,- Kč). Většina peněz by měla jít do podpory vzdělávání prostřednictvím ICT (informačních a komunikačních technologií). Učitelé budou vytvářet materiály pro výuku, které počítají s využitím digitální a interaktivní techniky. Materiály budou po jejich vytvoření ověřovat v hodinách se samozřejmým předpokladem využívání i v dalších letech.

Nezbytným předpokladem pro vytváření i následné ověřování výukových materiálů v každodenní výuce je potřebná technika - interaktivní a digitální zařízení, výpočetní technika. A právě realizace projektu nám umožní již stávající a na vysoké úrovni existující vybavení školy ještě zkvalitnit a rozšířit.

Do projektu se zapojí všichni učitelé, kteří chtějí svoji výuku ještě více obohatit a zatraktivnit díky novým interaktivním postupům a využití možností moderních digitálních technologií.

Realizace celého projektu byla po důkladných přípravách a naplánování aktivit zahájena 1.9.2011 a končit bude v únoru roku 2014.

Již vznikají první výukové materiály, s nimiž budou brzy pracovat i žáci. Věřím, že se díky nim stane výuka pro všechny žáky příjemnou zábavou.

Mgr. Radomír Macháň

Výběrová řízení na dodavatele výpočetní techniky a technických zařízení:

Rok 2011:

Rok 2013:

Rok 2014:

Vytvořené digitální učební materiály mohou být zájemcům poskytnuty na základě telefonické či e-mailové žádosti, případně si je mohou stáhnout zde.