Bezpečně na silnicích

2017

V úterý 26. září 2017 proběhla na naší škole tradiční dopravní soutěž. Letos se jí účastnili jednotlivci z prvních až třetích tříd a čtyřčlenné skupinky ze čtvrtých až sedmých tříd. Z vesnických škola se letos zúčastnili žáci pátého ročníku z Ústí.

Naše děti byly při soutěži úžasné. Na všech stanovištích plnily úkoly s nadšením, elánem a velkou snahou. Děti prokázaly své znalosti z pravidel silničního provozu, praktické zvládnutí jízdy na koloběžce nebo kole a starší děti také své schopnost jízdy na kole podle pravidel silničního provozu.

Školáci také prokázali své znalosti o důležitých telefonních číslech záchranného systému a zvládnutí některých prvků první pomoci.

Na dopravní soutěž se děti se svými vyučujícími připravují průběžně celý rok. Primární myšlenkou dopravní výchovy není vítězství v dopravní soutěži, ale hlavně bezpečnost dětí v silničním provozu, při cestě do školy i ze školy, postupné získávání zkušeností s první pomocí.

Žáci 1. – 3. tříd poznávali dopravní značky, předvedli ošetření drobné oděrky, skvěle zajeli jízdu zručnosti na koloběžkách, vyhodnotili správné i nesprávné chování chodců i cyklistů v modelových situacích a zvládli odpovědět na otázky v testu znalostí o bezpečnosti v silničním provozu.

Žáci 4., 5., 6. a 7. tříd se utkali v jízdě na kole na dopravním hřišti i v jízdě zručnosti přes překážky, poznávali dopravní značky, popsali vybavení jízdního kola, předvedli prakticky ošetření zlomenin a úrazů končetin, první pomoci při nehodě a splnili testové otázky na PC v naší odborné učebně.

Děti se do soutěžení zapojily s nadšením a velkým nasazením. Předvedly skvělé výkony. Na jednotlivých stanovištích na výkony dětí dohlíželi Policisté ČR, vojáci Armády ČR, strážníci Městské policie Hranice, dobrovolnice ČČK, paní vychovatelky. Zkoušející komisaři z řad našich hostů byli dětem skvělým příkladem i přirozenou autoritou.

Již třetím rokem se do realizace soutěže zapojují také nejstarší žáci naší školy. Na některých stanovištích jsou pomocníky zkoušejících komisařů. Mají přirozenou autoritu u svých mladších spolužáků, pomáhají jim, poznávají je a uvědomují si pocit zodpovědnosti za mladší kamarády, spolužáky, sourozence.

Nejen krásné počasí a skvělá organizace, ale i velké nadšení a výborné výkony dětí vyvrcholily vyhodnocením soutěže s předáním cen a diplomů. Děkujeme i touto cestou Policii ČR, Městské policii Hranice, Armádě ČR a ČČK Hranice, spolupráce s nimi byla skvělá, všichni měli k dětem skvělý přístup. Za skvělý průběh akce i výborné výkony dětí v soutěži patří poděkování také všem kolegyním i kolegům, kteří s dětmi pracují, a rodičům žáků, kteří jsou svým dětem dobrým příkladem.

Všichni věříme, že děti budou umět své znalosti správně použít v praktických situacích a všechny jejich cesty je vždy dovedou k cíli šťastně a bez nehody.

Diplomy a pěkné i užitečné odměny jsme mohli nakoupit díky grantu města Hranice a příspěvku Sdružení rodičů při naší škole.

Vloženo: 14. 10. 2017       Stránka: Novinky

První pomoc od ZZSOK

Potřebujete pomoct?

Pokud netušíte, jak obvázat ránu, kolikrát stlačit hrudník při resuscitaci nebo jak pomoci tonoucímu, tak po dnešku už se s těmito otázkami můžete obrátit na naše osmáky. Ti dnes absolvovali rychlokurz od skutečných záchranářů a díky nim si mohli vyzkoušet, co v těchto zátěžových situacích dělat.

19. 04. 2024   Novinky   Více zde

Rekordní Odznak všestrannosti

Statistici by měli z letošního okresního kola Odznaku všestrannosti radost. Zapsali by nejvyšší účast soutěžících (147) a nejpříznivější počasí - slunečno a 18 stupňů na začátek dubna bylo nadstandardní.

07. 04. 2024   Novinky   Více zde

Pohádkohraní v Žirafkách

Březen za kamna vlezem, ale číst tam budem.

Projekt s tímto názvem nás provázel celý měsíc.

06. 04. 2024   Novinky   Více zde

Finanční gramotnost na prvním stupni aneb: Vydělávám, šetřím a nakupuji

A přece se (Země) točí! ... ale (prý hlavně) kolem peněz.  A proto jsme se na ně více zaměřili.

22. 03. 2024   Novinky   Více zde