Informace k provozu školy od 30.11.2020

MŠ: V provozu bez omezení. 1. stupeň ZŠ: Prezenční výuka již pro všechny ročníky. 2. stupeň ZŠ: Prezenční výuka 9. ročníku a rotační výuka pro ostatní ročníky.

Od pondělí 30. 11. 2020 vstupují v platnost nová opatření protiepidemického systému PES pro oblast školství.

Mateřská škola:

Provoz mateřské školy je zachován jako doposud, tedy za dodržení platných hygienických a protiepidemických opatření.

Základní škola:

Pro žáky již celého 1. stupně (1. až 5. ročník) a 9. ročníku je povinná prezenční výuka ve škole.

Pro žáky 6. až 8. ročníku je povinná rotační výuka, tzn. střídání prezenční a distanční výuky, a to po celých třídách po jednom týdnu. V týdnu od 30. 11. 2020 zahajují prezenční výukou žáci 6. ročníku a v týdnu od 7. 12. 2020 je budou v prezenční výuce ve škole střídat žáci 7. a 8. ročníku. Třídy, které v daném týdnu nebudou mít prezenční výuku, se povinně vzdělávají distančním způsobem.

Bližší informace k organizačnímu zajištění a rozvrhu sdělí třídní učitelé prostřednictvím webových stránek jednotlivých tříd.

Budou umožněny prezenční individuální konzultace ve škole (vždy ale pouze jeden žák a jeden pedagogický pracovník), u kterých může být přítomen zákonný zástupce žáka, a to i pro žáky, kteří jsou v daný čas vzděláváni distančním způsobem. O organizaci konzultací rozhoduje ředitel školy po konzultaci s příslušným vyučujícím s ohledem na vzdělávací potřeby žáka.

I nadále je zakázán zpěv a sportovní činnosti při vzdělávání (včetně plavání).

Za dodržení homogenity skupiny žáků jedné třídy je umožněn provoz školní družiny. Nebude-li možné homogenitu z personálních důvodů zajistit, bude možné do školní družiny zařadit žáky jednoho ročníku.

Žáci i zaměstnanci školy mají povinnost nosit roušky po celou dobu pobytu ve škole (včetně školní družiny).

Vstup třetích osob (mimo žáky a zaměstnance) do prostor školy je obecně možný jen v důvodných případech za přijetí režimových opatření minimalizujících styk s žáky. Příkladem třetích osob mohou být například zákonní zástupci nezletilých dětí a žáků, kontrolní orgány (např. ČŠI), pracovníci školského poradenského zařízení, krajské hygienické stanice, osoby zajišťující zásobování, případně další nezbytné služby.

Školní jídelna bude v provozu za dodržení přísných hygienických a epidemických opatření. Nárok na dotovaný oběd mají žáci plnící jak prezenční, tak distanční povinnou výuku.

Ve školní jídelně se mohou prezenčně stravovat pouze žáci v prezenční výuce a zaměstnanci školy přítomní na pracovišti. Ostatní žáci a zaměstnanci školy si mohou stravu odebrat výdejním okénkem v době od 13:00 hodin do 13:30 hodin, cizí strávníci v době od 11:00 hodin do 11:30 hodin, a to do jídlonosičů.

Bližší informace zde.

Opatření PES (protiepidemický systém) pro oblast školství zde.

Nadále platí zákaz provozu a používání tělocvičen. Tento zákaz se týká také pronájmů tělocvičen.

Milí žáci, vážení rodiče. Těšíme se na Vás.

Pedagogové ZŠ Struhlovsko.

—

Vloženo: 22. 11. 2020       Stránka: Novinky

Finanční gramotnost na prvním stupni aneb: Vydělávám, šetřím a nakupuji

A přece se (Země) točí! ... ale (prý hlavně) kolem peněz.  A proto jsme se na ně více zaměřili.

22. 03. 2024   Novinky   Více zde

E-shop výrobků s logem naší školy opět otevřen!

U příležitosti oslav 40. výročí ZŠ a MŠ Struhlovsko je do konce března dočasně zpřístupněn e-shop s novými výrobky s logem naší školy.

13. 03. 2024   Novinky   Více zde

Rýžovali jsme zlato

2. místo v družstvech za ZŠ 1. máje. Stejná "písnička" již po několik let. Ale velkou radost nám udělali Jolana Gadasová (6. C) a Filip Strnadel (6. A), kteří dokázali vyhrát individuální závody ve svých kategoriích.

13. 03. 2024   Novinky   Více zde

Pozvánka na oslavy 40. výročí školy

Naše škola má letos kulaté narozeniny!
Přijďte je s námi oslavit 4. 4. 2024. Jste srdečně zváni!

10. 03. 2024   Novinky   Více zde

Ohlédnutí za lyžařskými kurzy

Článek měl spatřit světlo světa až po úspěšném ukončení obou kurzů - týdenního pobytového pro sedmáky i dojíždějícího pro páťáky.

08. 03. 2024   Novinky   Více zde