Šachový turnaj 2024

Šachový turnaj.

V minulém týdnu proběhl na naší škole další ročník „Turnaje v šachu“.

Šachového turnaje se zúčastnilo 24 šachistů. Kromě našich žáků bojovali o prvenství i šachisté ZŠ Drahotuše, ZŠ Stříteže nad Ludinou a ZŠ 1. Máje. V obou kategoriích se hrálo s časovým limitem 10 minut na partii pro hráče. V mladší kategorii se odehrálo 13 kol. Nejvíce se dařilo šachistům ze ZŠ 1. Máje, kteří obsadili první a druhé místo. Vítězem se stal Šimon Štroncer, druhý skončil Jan Koutný. Třetí místo obsadil nováček turnaje Vojtěch Röder ze ZŠ Střítež nad Ludinou. Starší kategorii letos ovládli šachisté ZŠ Struhlovsko. Senzačně vyhrál žák 6. ročníku Jakub Palička, který se turnaje účastnil poprvé. Druhé místo obsadil zkušený borec Radim Sixta. Bronzovou medaili získal Vojtěch Hanzelka ze ZŠ 1. Máje, který loni vyhrál kategorii mladších žáků. Přechod mezi starší se mu tedy vydařil na výbornou.

Všichni soutěžící se snažili podat co nejlepší výkon. Na mladších žácích byla vidět počáteční nervozita z velkého turnaje a na starších zase zkušenost z minulých odehraných partií. Všichni bojovali se zápalem a chutí zvítězit. Za svou snahu byl každý účastník turnaje odměněn věcnou odměnou a nejlepší i diplomem, medailí a pohárem. Speciální odměnu pak dostala nejlepší šachistka v mladší kategorii, kterou se stala Monika Potěšilová ze ZŠ 1. Máje.

Poděkování patří Městu Hranice, Spolku rodičů při ZŠ Hranice Struhlovsko a MAS Hranicku za podporu a dále šachovému oddílu T.J. Sokol Hranice za zapůjčení šachového vybavení.

Všem zúčastněným děkujeme za předvedenou hru a těšíme se na další ročník.