Rok na školní zahradě - celoroční projekt v cizím jazyce
Venkovní výuka ruštiny, napříč ročními obdobími i všemi třídami 7. až 9. ročníku, se letos stala nedílnou součástí našich hodin cizího jazyka.
Průběžně jsme nejen fotili změny na školní zahradě, ale současně jsme si do slovníčku zapisovali, co vidíme, slyšíme, co roste, dozrává, odkvétá, co se urodilo, kdo se zabydlel v hmyzím domečku, co se skrývá v trávě, barvy, vůně, slovesa, kde se co od jary do zimy změnilo. Znáte to, slovní zásoba.
Všechno jsme si zaznamenali, pak jsme se ve skupinkách radili, co použijeme do našeho popisu k jednotlivým ročním obdobím a hlavně, jak to uspořádáme, kterou fotku vybereme, co dokreslíme. A byla to fuška. Asi nejvíc nám dalo zabrat, když jsme v dalších hodinách se slovníkem v ruce krotili to množství slovíček do vyprávění o jaru, létu či podzimu a snažili se, aby naše zápisy v azbuce byly čitelné, na vybraných fotkách nám to muselo především slušet a dokonce se dostalo i na záběry, které zachytily sledované změny na zahradě.
Zimní část sledování změn v přírodě v areálu naší školy jsme měli navíc zpestřenou o stezku vánočních zvyků a tradic, to jsme ještě netušili, že vzrostlé stromy v átriu budou v našich záběrech naposledy.
Výsledné plakáty pak jednotlivé skupiny představí ostatním spolužákům a shrnou svoji celoroční snahu rozšířit si slovní zásobu ruštiny na téma roční období.
Fotogalerie
1. třída inspirovaná programem Začít spolu
Vážení rodiče,
chtěli bychom vám představit program, kterým jsme se nechali inspirovat pro otevření pilotní třídy ve školním roce 2025/2026. Zároveň vás zveme na setkání 21. 1. 2025, kde si můžete společně s vašimi předškoláky vyzkoušet centra aktivit a také zde bude prostor pro případné dotazy.
Struhlovácké zpívání u vánočního stromu
Jak naši žáci přispěli k vánoční atmosféře pod hranickým vánočním stromem.