př 2223 3. A

Jezírko v zimě

news img

Proměna jezírka v zimním období. V únoru jsem se vydali prozkoumat změnu školního jezírka.

U jezírka

Ozdobení jezírka

news img

S dětmi jsme tvořili malované kamínky k našemu školnímu jezírku. A rovnou jsme využili krásného počasí na jeho pozorování v jarním období.

Správná parta č. 1

Skládáme za sebou

Správná parta č. 2

Naše výtvory

Správná parta č. 3

Správná parta č. 4

Naše jabloň a maliny

news img

Zatím pozorujeme růst a vývoj naší malé jablůňky a žluté maliny. Nastal jarní čas, kdy se nám začali na naší jabloni klubat pupeny. A na naší malině se nám objevili první lístky lístky.  Změny ročních období pečlivě zaznamenáváme.

Zkoumání jabloně

Zkoumání malin

Zkoumání jabloně

Voda v jezírku naší školy

news img

V rámci přírodovědného projektu "Voda v jezírku naší školy" je náš nový projekt. S dětmi budeme pozorovat změnu jezírka každý měsíc a porovnávat změny.

Naše školní jezírko navštívilo pár strašidel a společně s nimi jsme se ho snažili začarovat. Jsme zvědaví, co nás bude další měsíc čekat za změnu ve školním jezírku.

Čarujeme

Plody našich malin

news img

V říjnu jsme se vydali zkontrolovat odrůdy malin červených a žlutých.

Při kontrole jsme narazili na šťavnaté maliny, které nám velice chutnali. Děti byly rády, že mohli obrat keříky červených a žlutých malit a pochutnat si na nich. Následně jsme se šli podívat na jabloň, jak nám krásně roste.

Sbíráme

Poznej a chraň - jaro

Jaro

Jaro je jedno ze čtyř ročních období. Vyznačuje se začátkem vegetativní aktivity rostlin. Prodlužují se dny a otepluje se.

„Slunce svítí chviličku na první jarní kytičku, tráva vykukuje z hlíny, z jara není nikdo líný…“, ani my nejsme líní. Vyrazili jsme na školní zahradu prohlédnout si probouzející rostliny. Prohlédli jsme si stav pupenů ovocných stromů – jak se liší třešeň a pozdní jabloň a další stromečky. Máme poznatek, že třešeň již brzy pokvete a některé stromy mají ještě pupeny hodně zavřené.

Prohlédli jsme si i první kvetoucí rostliny a keře. Zalili si svoje maliny, které přežily zimu. Rozhovorem o tom, co se děje na jaře v přírodě jsme prohlídku ukončili.

Poznej a chraň - maliny

Sázení keřů

Naše třída se stará o keříky malin a ovocný stromeček jabloně James Grieve (podzimní odrůda jablka, která se sklízí a dozrává v září).

Bohužel jsme zjistili, že naše keříky malin uhynuly. Proto nám škola zakoupila keříky nové a my jsme je si je zasadili na určené místo. Zpočátku byla určená služba, která se starala o zalévání nasazených rostlin. Zasadili jsme odrůdy malin červených a žlutých.

S nadšením budeme pozorovat, jak nám rostliny rostou.

Jablkobraní

Poznej a chraň - jablkobraní

Ve čtvrtek 4.11. jsme si zorganizovali, za velkého přispění našich maminek, babiček, tet…, naše malé jablkobraní. Seznámili jsme se s různými druhy jablek,kdy se sklízí. Jaký užitek z nich mají lidé i zvířátka, co z nich můžeme uvařit, upéct, usušit, vymačkat šťávu…. Hodně dobrotek jsme i vyzkoušeli. Těšíme se až budeme česat jablka z naší jablůňky. Všem děkujeme za pomoc.

Poznej a chraň – Naše jabloň a maliny

Zatím pozorujeme růst a vývoj naší malé jablůňky a žluté maliny. Podzimní čas ovlivnil i naše rostliny. Lístky se začaly barvit a pomalu opadávat. Změny ročních období pečlivě zaznamenáváme. Plody jsme ještě letos neměli , ale budeme trpělivě v příštích letech úrodu  očekávat.