př 3. A

Květen na školní zahradě

news img

Květnové kontroly srážkoměru jsme spojili s péči o třídní záhonek. Připomněli jsme si, že květnu a červnu již budou velmi teplé dny, tudíž je potřeba náš záhonek zalévat, co nejčastěji.

Březnová kontrola srážkoměru

V měsíci březnu jsme také pravidelně kontrolovali náš srážkoměr. Při naší předposlení březnové kontrole jsme si venku užívali první teplé a slunečné dny. Dokonce jsme již na školní zahradě našli pár jarních květin.

Co viděla kapička vody?

news img

Téma našeho přírodovědného projektu jsme využili jako inspiraci v hodině výtvarné výchovy. Žáci měli za úkol vyjádřit kresbou, kde všude můžeme najít vodu (co všechno může vidět kapička vody). Někteří se dali do kresby moří a podvodního světa v oceánech, jiní zase nakreslili horský potůček či déšť. Hotové obrázky polečně s básní o kapičce vody jsme si vyvěsili na nástěnku ve třídě.

Kontrola v únoru

news img

Ani v měsíci únoru jsme nezapomněli na náš přírodovědný projekt. Pečlivě kontrolujeme srážkoměr a zapisujeme údaje.

Poznej zajímavosti ze světa

news img

Žáci si v rámci výuky prvouky zahráli přírodovědnou hru. Jejich úkolem bylo najít na různých stanovištích informace o nejdeštivějších a nejsušších místech České republiky, Evropy i světa. Získané informace zapisovali do připravené tabulky. Dozvěděli se spoustu nových iinformací a zároveň si procvičili pozorné čtení a čtení textu s porozuměním.

Zimní kontrola srážkoměru

Žáci pravidelně kontrolují a zapisují údaje z našeho srážkoměru.

Měření dešťových srážek

Příprava našeho projektu

Naše třída si pro přírodovědný projekt v tomto školním roce zvolila téma Měření děšťových srážek.

Od října do června budeme měřit množství dešťových srážek pomocí našeho srážkoměru, který jsme umístili ve školním atriu vedle našeho třídní stromu.

Společně jsme si vyrobili záznomový arch, do kterého budeme naměřené honoty zaznaménávat. Zaznamenávat napadané srážky budeme každý týden.

Cílem našeho projektu je zjistit který měsíc v roce je nejvíc deštivý a který je jnejméně deštivý.

Jednotliví žáci si tipnuli, který měsíc bude pršet nejvíce a který měsíc bude pršet nejméně.

Na konci roku si porovnáme naše tipy s naměřenými hodnotami a zjistíme, jestli naše tipy byly správné či nikoli.

Naše domněnky