př 4. B

Hroznýš královský - Vítek

news img

Vítek nám v přírodovědném projektu představil hada škrtiče - hroznýše královského. Seznámil třídu s tím, jak hroznýš vypadá, odkud pochází, čím se živí a také např. kolik rodí mláďat. Svůj projekt doplnil také pěknou kresbou.

Králík domácí - Štěpánka

news img

Štěpánka nám v rámci svého projektu představila králíka domácího. Toto zvířátko jistě každý zná, králíky v dnešní době ještě mívají naše babičky, naši sousedi či někdo v okolí. Dnes je již velkým trendem chovat takového králíčka doma pro pomazlení :)

Od Štěpánky jsme se dozvěděli, odkud králík pochází, čím se živí, kolik měří, váží a také kolik mívá mláďat a jak se o ně stará.

Chameleon jemenský - Péťa

news img

Péťa nám ve svém projektu představil chameleona jemenského. Krom krásného obrázku, jehož je autrem, jsme se dozvěděli, že je to plaz, který dokáže měnit barvu podle nálady nebo podle toho, jak se cítí. Na lidský kontakt je třeba ho zvykat od malička, kdy jej však musíme nechat pomalu nalézt na svou ruku (nikoliv ho násilně do ruky chytat). Chameleon se dožívá 3 – 6 let.

Kočka domácí - Sofinka

news img

Sofinka nám ve svém projektu představila kočku domácí. Kočičky má velmi ráda, proto jej zpracovala na toto téma. I kresba mluví za vše smiley

Ježek bělobřichý - Anetka

news img

Anetka si ke svému přírodovědnému projektu vybrala ježka bělobřichého.

Představila dětem jak vypadá, jak je veliký, čím se živí a že si takového ježečka může domů pořídit v podstaté každý smiley.

Sklípkan - Mireček

news img

Mireček si do svého projektu vybral sklípkana

Mireček v hodině přírodovědy představil dětem pavouka sklípkana. Nejen, že si dal na obrázku velmi záležet, ale žákům zároveň popsal, jaké druhy existují, čím se sklípkani živí, z čeho se skládá jejich tělo nebo např. kolikati let se dožívá.

Užovka obojková - Dája

news img

Jako přírodovědný projekt v tomto školním roce paní učitelka Mgr. Jana Šlapková zvolila téma DOMÁCÍ MAZLÍČCI.

Žáci toto téma přijali s velikým nadšením a dokonce se většina třídy již pustila do práce. Ovšem ne všichni mají doma nějakého mazlíčka.... a proto ten kdo jej nemá, si mohl sám vybrat zvířátko, které by si přál smiley

Cílem tohoto projektu je na velkém formátu papíru či balícího papíru dané zvířátko představit. To se jako první povedlo Dájovi, který s velkým nadšením povyprávěl o užovce obojkové.

Krásná práce