Jak vidí hmyz a z čeho se skládá včelí žihadlo?
Tak tohle všechno se žáci 7. ročníku snažili zjistit během měsíce září
Letošní školní rok začali žáci 7. ročníku v přírodopise tématem Ekosystém louka. Během měsíce září absolvovali ve větší míře praktickou výuku, kdy se snažili ulovit do síťky, či krabičkové lupy, motýla, mouchu, komára či včelu. Vyzkoušeli si i speciální brýle, které simulují složený obraz hmyzího oka. Později pod mikroskopy pozorovali nejrůznější druhy ústního ústrojí hmyzu, nejvíce je však zaujala stavba včelího žihadla, které si díky mikroskopu mohli prohlédnout jednak pořádně zblízka, ale i zvětšené na interaktivní tabuli, která je propojená s mikroskopem. Pod binokulární lupou si detailně prohlédli tělo včely a jeho části. Další hodinu si zahráli na detektivy, když ke kresleným ilustracím z knížky Ferdy mravence dohledávali odpovídající jedince v atlase hmyzu. Práce to byla náročná a vyžadovala bystré oko, ale většina žáků ji s přehledem zvládla. Co nás čeká další měsíc? Inu ekosystém půda a její obyvatelé, už se na to moc těšíme. - Pon -
Fotogalerie
Jak to jde dívkám v pracovních činnostech
Protože nám letos počasí přeje, kombinujeme práci na zahradě s prací v dílnách.
Poznej a chraň - 7. A máme nový třídní strom
Kvůli stavebním úpravám v okolí budovy naší školy jsme přišli o náš původní strom, který nepřežil přesazení na nové stanoviště.
Termokamery ve výuce přírodopisu
Poté, co jsme zvládli jejich obsluhu a vyzkoušeli si přenos tepla na papír, zvládli jsme i pozorovat i propustnost různých materiálů jako je sklo a polyetylen.
Potravní vztahy v našem jezírku
Jak to chodí v přírodě jsme si prakticky vyzkoušeli v hodinách přírodopisu při dramatizaci potravních vztahů v našem školním jezírku.
Spaní ve škole
Ve čtvrtek 21. 12. proběhne v 6.A netradiční akce - spaní ve škole. Hlavním obsahem však nebude spaní (i když doufám, že spát se bude:), ale možnost trávení společného času třídního kolektivu a jeho stmelení.