Putování Prahou

Dne 12 a 13. června se třída 8.A  zúčastnila výletu do našeho hlavního města, tedy nádherné Prahy.

V brzkých ranních hodinách jsme se setkali na hlavním vlakovém nádraží v Hranicích a s úsměvem na tváři jsme se vydali za novým poznáním. Krásu Prahy jsme už zdáli pozorovali přes okénka vlaku.

Po příjezdu jsme se v rychlém tempu přemístili do Muzea Bedřicha Smetany. Melodie známé symfonické básně z cyklu Má vlast s názvem Vltava nás unášela svou líbeznou melodií píšící popis cesty této řeky. Dozvěděli jsme se mnoho z života tohoto skladatele. Muzeum jsme opouštěli s hrdostí na to, že se pan Smetana řadí mezi významné české skladatele.

Naše kroky poté vedli do jedné z nejvyhlášenějších cukráren  v Praze a musíme uznat, že po ochutnání zmrzliny potvrzujeme tuto informaci  jako pravdivou, byla výýýbornááá.

Celí zpocení a unavení jsme se dostali na  hostel a čekal nás krátký odpočinek. Najednou se z nás stávají námořníci a my se nacházíme na lodi našich dávných předků. Náš kapitán nám popisoval krásné památky Prahy. Jako pozornost jsme dostali nanuk a limonádu. Bylo to upřímně nádherné a naše třída si to neskutečně moc užila.

Povečeřeli jsme, ale hned poté nás čekalo nehezké překvapení. Ještě před chvílí bylo na obloze nádherně modré nebe, ale náhle se proměnilo na šedé a začaly se sypat obrovské kapky deště doprovázené kroupami velikosti hrášků.  Mokří, ale avšak vysmátí, protože to byla celkem zábava, jsme dorazili do Muzea smyslů. Opravdová sranda mohla začít! Lehali jsme si na hřebíky, dělali směšné fotografie, hledali jsme únik ze zrcadlového bludiště, prostě večer plný zábavy a smíchu. A teď už ulehnout do postelí a načerpat energii na další den.

Hned po ránu naše kroky míří do nákupního centra Palladium. Každý si nakoupil , co potřeboval a hlavně se něčím osvěžil, protože teplota dnes sahá do tropických stupňů.

Další přesun a my otevíráme velké vchodové dveře a s údivem vstupujeme do Historické budovy Národního muzea. Zde jsme dostali rozchod a měli možnost projít si muzeum. Cítili jsme se spíše jak v nějakém paláci než v muzeu. Všude kolem je nádherná výzdoba, ozdobné sloupy a nesmírně vysoké stropy.  Řada z nás velké množství času strávila na  výstavě  Rytíři nebes, věnované pilotům RAF.

Po skončení prohlídky míříme na Petřín. Po zdolání několika kopců a schodů jsme konečně tady. Lehli jsme si na trávu a užívali si společného času. Někteří si zašli na vyhlídku, do zrcadlového bludiště, do zahrady či si někam sednout na jídlo. A teď nás už čeká pouze cesta zpátky do Hranic. Na vlakové trati nastal problém a my tři hodiny stojíme, občas popojíždíme. Čekání  jsme si ale uměli zpříjemnit. Všichni jsme si povídali a hlavně se smáli, bylo nám spolu krásně. Okolo jedenácté hodiny večerní přijíždíme do Hranic, popřejeme si dobrou noc a každý kráčíme vlastní cestou domů.

Super dva dny na cestě po muzeích a krásách Prahy propojily projekt  se školním výletem.

Eliška Turečková, 8.A

Vloženo: 25. 06. 2019       Stránka: 9. A 2018 - 2020

návrat deváťáků do školy

11. května - návrat do školy

04. 05. 2020   9. A 2018 - 2020   Více zde

zápisové lístky

Rodiče 9. ročníku si osobně vyzvednou zápisové lístky

27. 04. 2020   9. A 2018 - 2020   Více zde

UPOZORNĚNÍ PRO ŽÁKY 9.A

Informace pro nespolupracující žáky 9.A v době platnosti distančního vzdělávání

27. 03. 2020   9. A 2018 - 2020   Více zde

Záložky pro prvňáčky

Co kdybychom pro naše prvňáčky vyrobili záložky?

21. 03. 2020   9. A 2018 - 2020   Více zde

Koronavirus a ochranné pomůcky

Předpokládám, že sledujete informace o šíření nemoci COVID-19 v ČR a ve světě,

17. 03. 2020   9. A 2018 - 2020   Více zde

Učíme se doma

Ahoj kluci a holky.

Mimořádná situace vyžaduje i mimořádný přístup.

16. 03. 2020   9. A 2018 - 2020   Více zde